česká rocková kapela

czech rock & roll band

Previous
Next

KAPELA / BIO

Tento projekt založil Honza Ondruška alias Johnny Jay Sorum v rodém Hulíně někdy na přelomu roku 2006/2007. Jeho snem bylo udělat si svoji sólovku. Z bubeníka tělem i duší se stal tedy ještě kytarista a zpěvák. Johnny nechtěl zůstat jen u nahrávky, ale chtěl samozřejmě taky hrát koncerty. Přibral si k sobě kámoše a vznikli HANZ'S FUCKERS...

Vznikly nahrávky, které vznikaly v několika etapách a nahrané byly v letech 2007 a 2009. Jedná se o 7-mi skladbové EP "Stereotyp" (2007) a 6-ti skladbové EP "Hřích" (2009). Všechny skladby si nahrál Johnny sám v domácím studiu hulínského muzikanta a kamaráda Karla Součka. Nahrát sóla do studia přišel vždycky výhradně Johnnyho spolužák ze základky a jeho první hudební brácha - Martin Tomeček (Marty Diamo).

Hanz's Fuckers fungovali na bázi bočního projektu, Johnny hrál jako bubeník v různých kapelách a příležitostně HF oživoval na občasné koncerty. V září 2014 vzniklo ve studiu Pantheon pod dohledem tehdejšího kytaristy Jamese Dinnera EP "Nechtěnej". Nejprve bylo v plánu nahrát jen 1 song za účelem videoklipu, ale nakonec vše šlo tak od ruky, že vznikla během jednoho nahrávacího dne kompletní 4-skladbová nahrávka. Nahrávání už neobstarával Johnny sám, ale společně se členy tehdejší sestavy HF - Jamesem Dinnerem (současně také Segment) a AleKem (současně také Bethrayer). Jako host přispěl pár nápady v aranžích Patrick Schaffer (Hannibal Lecter), pozdější kytarista HF. Mix a mastering obstaral Dinnerův bývalý spoluhráč z kapely Segment - Hanz Sedlář (nynější bubeník kapely Janka Ledeckého). Na pecku "Nechtěnej" byl Michalem Novákem v říjnu 2014 natočen videoklip, který byl vypuštěn v listopadu.

Hanz´s Fuckers vyhráli na přelomu roku 2014/2015 celoroční soutěž kapel na rádiu Rockmax s názvem "Rockmax 12". Kapela se přihlásila náhodně z hecu a na poslední chvíli za sekundu dvanáct. Vůbec to, že učinkuje v soutěži nikde moc nepublikovala, nespamovala žádosti o hlasy, ale nakonec zazvonil z Rockmaxu telefon, že zvítězila a to díky odborné porotě plné zvučných, či zvučnějších jmen (Honza Toužimský - Arakain, Martin Škaroupka - Cradle of Filth, Michal „Majkláč“ Novák - zakladatel Bandzone a kytarista The.Switch, Petr Korál - hudební publicista, David Mlčoch - agentura Pragokoncert, Milan "105kg" Krajči - moderátor rádia Rockmax). Díky tomuto vítezství kapela učinkuje na Masters of Rock 2015 a v létě 2015 taktéž kapela intenzivněji koncertuje.

V létě 2017 kapela natáčí nové skladby "Klíč" a "Ty a Já" v přerovském studiu Ageum. V listopadu 2017 vychází videoklip ke skladbě "Klíč", kamery se opět zhostil Michal Novák. Hanz's Fuckers mají v plánu intenzivnější koncertování. Doposud fungovali spíše jako projekt, než plnohodnotná kapela. Po celou historii HF se koncertovalo nárazově a v různých sestavách. Od této chvíle, tzn. od podzimu 2017 se Hanz´s Fuckers poprvé ve své historii stávají plnohodnotnou kapelou!

Začátkem roku 2018 proběhla série 4 akustických (unplugged) koncertů. Kapela se ukázala zase v jiném hávu, zjistila, že i takto to může fakt dobře šlapat a reakce byly skvělé. Bylo to zpestření a někdy v budoucnu se to určitě zase zopakuje.

Na jaře 2018 se (opět v přerovském studiu Ageum) natáčí nové 6-ti skladbové EP s názvem "Naživu", které vychází na konci května. Následují letní festivaly.

Na podzim se kapela vrací zase dovnitř na klubová pódia a zanedlouho natáčí videoklip k titulní písni "Naživu" z nedávno vydaného EP "Naživu". Kamery se dotřetice chopil Michal Novák. Kapele se během koncertů dostává stále větší a větší odezvy publika a to kapelu přirozeně neskutečně stmeluje a nabíjí energií.

Na jaře 2019 dochází k točení dalšího videoklipu k songu "Rock n' Roll" opět a zase ve spolupráci s Michalem Novákem. Kapela se chystá na letní festivaly, kterých je v plánu dostatek a v mezidobí tvoří další nové pecky. Po odehrání léta přichází od září zase klubová sezóna. V plánu je koncertování po boku předních českých rockových kapel jako jsou Harlej nebo Doga a samozřejmě také další akce! ROCK ON!

FACEBOOK

INSTAGRAM

SPOTIFY

PARTNEŘI

HANZ'S FUCKERS 2019 © VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA.